Güncel Haberler

3 kardeş yaklaşık 70 yıl sonra kavuştu – Son Dakika Dünya Haberleri

BBC'nin haberine göre 70 yaşındaki kardeşler, Mirasım Web sitesine yüklenen DNA'ları eşleştikten sonra birbirlerini buldular.

İngiltere'deki Wight Adası'ndan Josie Morey (76), Liverpool'da yaşıyor Jim McLoughlin (77) ve Kanada'da yaşıyor Lorraine Williams (74) Southampton'da bir otelde tanıştık.

BİR YILDIR GÖRÜŞÜYORLAR

Liverpool'da doğan ve aynı babaya sahip üç kardeşten biri olan Lorraine Williams, iki yaşındayken ailesiyle birlikte Kanada'ya göç ettiğini ve kardeşlerinin varlığından habersiz olduğunu söyledi.

Williams, toplantı için İngiltere'ye gelmeye karar vermeden önce bir yıl boyunca kardeşleriyle iletişim halinde kaldıklarını kaydetti.

Yaklaşık 70 yıl sonra buluşmaya dair duygularını paylaşan Williams, şunları söyledi: “O an muhteşemdi. Kendimi atlamadan edemedim. Gerçeküstü, neşeli, coşkulu ve muhteşem. Hepsi bir arada.” dedi.

Josie Morey ayrıca aile tarafından soyunun şaka yoluyla tartışıldığını ve bunun da yeğenini DNA kiti almaya teşvik ettiğini belirtti.

Duygularının kendisini şaşırttığını vurgulayan Morey, şöyle konuştu: “O kadar çok sevgi var ki, buna hayret ediyorum. Onlar hakkında hissettiklerime hayret ediyorum.” dedi.

Manastırlarda büyüyen eski amatör boksör ve gece kulübü yöneticisi Jim McLoughlin, başka akrabası olmadığını düşündüğünü ve geçmişine olan merakının onu bu araştırmaya yönlendirdiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking